![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhwj6SMudKXoJIrkwaxFWQ29Ljz-f4kKHqXsNa3h8pd3Du_r_Sf2unQc2_569HUFUm4KiRNLBJBatKKLu8SItjZ6cgkfoylkLpj7mP0GjE8o2icVscxL6ZvHklgEEDx5Wdxh8wReyYV_EJuwO8anTHmcGBUT1pGOzuJXd3eIb--FO8SY6RrvZTPcOl6_4y9/w148-h320/363286427_302207322175075_8255578996851668816_n.jpg)
Αν δεν ξαπλώσεις πάνω στην πετσέτα λίγα μόλις χιλιοστά από την άμμο, από την γη, από την ενέργεια της δεν φεύγει η κούραση, δεν πετυχαίνεται η γείωση η ουσιαστική.
Δεν ξέρω πως λέγεται, αλλά είναι το σημείο απορρόφησης σου από την γη και το χώμα όλων όσων κουβαλάς ενώ είσαι στην ζωή.
Και βέβαια τώρα πια αυτή η επαφή με την γη φέρνει αναμνήσεις μιας άλλης αλλά της ίδιας τελικά ζωής. Αναμνήσεις των γονιών, αναμνήσεις ενός άλλου εαυτού περασμένων εποχών και επαφών.
β.ψ.
Σχόλια