![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh9m_NzGrh94uW83owqJjXj3xSGdWvLvAcSdui9YQNh3HVXdPgnO4wtjuVQq_pMMMy34QLuH_1oa55m91bQ4R_SUl5abAQKXv8i9LuNs1NW315Eo2CbJDQcPPpOghxhbOMZaiTubDJ_hY6P/s320/219129618_10223624937865242_5737195001586015884_n.jpg)
Στον σταθμό Βικτώρια του ηλεκτρικού μπήκε ένας ηλικιωμένος που πουλούσε βεντάλιες, ένα ευρώ τη μια. Ο νέος που καθόταν διπλά μου, κουρεμένος γουλί με μια τούφα μαλλί με ζελέ στην κορυφή του κεφαλιού μας αγόρασε από μια βεντάλια στις τέσσερεις γυναίκες που είμασταν γύρω του! Έτσι..."γιατί ο άνθρωπος δούλευε, δεν ζητιάνευε!" Εντυπωσιακό; Γλυκό, αγαπησιάρικο και ενθαρρυντικό περιστατικό.
Ζητώντας την άδεια της Δέσποινας για να αναρτήσω στο keep life την ιστορία μου είπε ακόμα:
''Που να τον έβλεπες τον νεαρό: από αυτούς που νομίζουμε ότι είναι αλλού νυχτωμένοι ήταν πολύ σεμνός και όλες ξαφνιαστήκαμε. Τι να σου πω. Μου έφτιαξε τη διάθεση.'' Και συμπλήρωσε: ''Ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία''.
Για όλους σκέφτομαι!!!! !
Σχόλια